dnes je 16.7.2024

Input:

Ředitel Urban na semináři vychovatelů školních družin

27.5.2019, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Tento pátek a sobotu se konal Celostátní seminář vychovatelek a vychovatelů školních družin a školních klubů. Akce proběhla v konferenčním sále Středního odborného učiliště gastronomie a podnikání v Praze a pořádal ji Národní institut pro další vzdělávání ve spolupráci s Asociací vychovatelů školských zařízení. Seminář navštívilo na 170 pedagogických pracovníků z celé republiky.

Už třináctý ročník semináře zahájila v úvodu ředitelka NIDV Helena Plitzová, přičemž přivítala všechny jeho účastníky: „Národní institut pro další vzdělávání připravil v roce 2018 v oblasti zájmového a neformálního vzdělávání celkem 56 vzdělávacích programů, ve kterých se proškolilo celkem 1073 účastníků. Součástí aktivit NIDV v této oblasti jsou mimo jiné i nově zřízené webové stránky, kde mohou pedagogové a pracovníci věnující se dětem a mládeži v jejich volném čase najít jak metodické materiály, publikace a aktuality, tak i náměty a inspiraci pro svoji činnost,“ upozornila přítomné ředitelka Plitzová.

Poté vystoupili se svými příspěvky také ředitel odboru pro mládež MŠMT Michal Urban, který má kromě jiného v kompetenci právě zájmové vzdělávání a mimoškolní aktivity, a dále náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys: „Vzdělávání se neodehrává jen ve vyučovacích hodinách, ale kdykoli a kdekoli, ve škole, družině, školním klubu, na zahradě, v lese, před monitorem nebo

Nahrávám...
Nahrávám...