dnes je 18.4.2024

Input:

Ministr školství Robert Plaga k novému školnímu roku

1.9.2019, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Prázdniny jsou u konce a žáci a studenti se začínají vracet do školních lavic. Přinášíme Vám vzkaz ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy směrem k žákům a studentům, ale stejně tak učitelům a dalším pracovníkům ve školství.

Vážené paní učitelky, páni učitelé, milé žákyně, milí žáci, studentky, studenti, pracovnice a pracovníci ve školství,

již podruhé mám tu čest s Vámi zahajovat nový školní rok. Doufám, že se těšíte nejen na své, spolužáky, kolegy a kamarády. V úvodu bych chtěl přivítat všechny prvňáčky, pro které je tento den velkým přelomem a zároveň změnou v jejich životech. Začíná Vám dlouhá cesta plná nových informací, zkušeností a zážitků. Přeji, aby se Vám ve škole líbilo, aby Vás většina věcí bavila a abyste zde získali vše potřebné pro další život.

Letošní rok bude ve znamení změn, které věřím, že přispějí k lepším pracovním i studijním podmínkám pro Vás všechny. Dobrou zprávu mám pro pedagogické i nepedagogické pracovníky škol, a totiž, že se nám podařilo vyjednat další zvýšení platů na dva roky dopředu. Vláda tedy splní slib, ke kterému se zavázala v programovém prohlášení, že platy pedagogů budou v roce 2021 na úrovni 150 % jejich výše z roku 2017. Jedná se o jedno z nejvyšších navýšení v rámci veřejného sektoru vůbec a pevně věřím, že již nikdo nepochybuje o tom, že školství a vzdělávání je pro současnou vládu opravdovou

Nahrávám...
Nahrávám...