dnes je 7.6.2023

Input:

Asertivní komunikace

2.3.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 01:06:07

Cílem semináře je seznámit se s hlavními zásadami asertivity, tj. zdravého prosazování sebe sama. Jeho tématem jsou hlavni principy asertivity, praktické zásady asertivního jednání a jejich uplatnění.

Kapitoly videa

On-line seminář je určen:

stávajícím i budoucím manažerům, kteří chtějí zvýšit své komunikační a prezentační schopnosti, i personálním manažerům, kteří se zabývají tréninky komunikačních schopností zaměstnanců.

Cílem on-line semináře:

Cílem on-line semináře je seznámit se s hlavními zásadami asertivity, tj. zdravého prosazování sebe sama.  Jeho tématem jsou hlavni principy asertivity, praktické zásady asertivního jednání a jejich uplatnění.

Obsah on-line semináře:

  • Asertivita a její protipóly
  • Asertivní jednání a vystupování
  • Asertivní práva
  • Základní metody asertivní komunikace
  • Schopnost říci „ne“
  • Otevřené vyjadřování vlastních pocitů
  • Jak asertivitou čelit manipulaci 

Lektor

Doc. PhDr. Ing. Jan Urban, CSc.

Doc. PhDr. Ing. Jan Urban, CSc.

Vystudoval VŠE a psychologii řízení na FF UK. Působil jako šéfredaktor časopisu Ekonom, dlouhodobě se věnuje podnikovému poradenství v oblasti řízení, organizace a rozvoje lidských zdrojů. Je ředitelem poradenské společnosti Consilium Group, Management Consultants, s.r.o. a autorem řady článků i několika knižních publikací (např. Řízení lidí v organizaci, Byznys je o lidech, Jak zvládnout deset nejobtížnějších situací manažera) zabývajících se „měkkými" aspekty firemní výkonnosti, řízením a vedením lidí a manažerským jednáním. Podílel se na založení České společnosti pro rozvoj lidských zdrojů, působí jako učitel na Karlově Universitě i jako lektor vzdělávacích akcí pro podnikovou sféru.

Právě vychází:

Vezměte život do svých rukou

Kdo by nechtěl být ve své práci i osobním životě úspěšný, šťastný a spokojený?

Pokud se nám to někdy zcela nedaří,  míváme sklon přičítat to nepříznivým vnějším okolnostem. Ty nám pochopitelně nemusí být vždy příznivé. Naším hlavním problémem však přesto mohou být spíše určité nevhodné, nešťastné a svou povahou zbytečné návyky, které jsme si v minulosti osvojili, většinou nevědomě a neúmyslně. Často jde i o návyky myšlenkové.

Tyto  návyky, na prvý pohled  nevinné,  nám mohou bránit plně využít svých schopností a mít svůj život lépe pod kontrolou. Jejich překonání přitom nemusí být složité. Předpokladem je uvědomit si, které to jsou, a proč nám, ať již v práci či osobním životě, škodí.

Knížka Jana Urbana, „Vezměte život do svých rukou. Life management pro každý den(Jan Urban, Praha 2020, která právě vychází, se na zvyklosti, na které je třeba si dát pozor, zaměřuje. Svou pozornost však věnuje především těm, jejichž dopad na naši úspěšnost a spokojenost je příznivý, a které nám umožňují vzít svůj život plně do svých rukou.  

Zaměřuje se na to, jak stanovit své cíle, rozpoznat své silné i slabší stránky, rozvíjet své schopnosti i osobní vztahy, i jak kriticky uvažovat, a nepodléhat  tak nejrůznějším klamům a manipulacím. Ať již těm, které přicházejí z našeho okolí, tak těm, kterými nás občas zásobuje naše vlastní mysl.

Knížka je určena všem, kteří se zajímají o praktické psychologické metody či techniky pomáhající zvýšit své schopnosti, přehodnotit své zvyklosti, a dosáhnout tak vyšší spokojenosti i úspěšnosti, a to v práci, podnikání i osobním životě. Mezi zvyky, kterým se věnuje, jsou i zvyklosti pracovní či finanční povahy, rozhodující mimo jiné o tom, jak nakládáme či hospodaříme se svými penězi.

Nahrávám...
Nahrávám...