dnes je 22.5.2024

Input:

Změny ve školské legislativě ve školním roce 2020/2021

17.2.2021, Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 01:58:33

Znalost platného znění právních předpisů je předpokladem pro správné fungování školy, školského zařízení. Ministerstvo školství reaguje na změny ve společnosti a požadavky odborné veřejnosti novelizací školských předpisů.

Kapitoly videa

Obsahem webináře budou dvě novely školského zákona, které aktuálně řeší problematiku změn ve školních řádech, průběh maturitní zkoušky, financování škol, postavení ředitele školy a distanční vzdělávání. Novinky jsou i ve společném vzdělávání. Navyšování platů se promítá do rozsahu přímé pedagogické činnosti. Společně najdeme odpovědi na dotazy, jak tyto změny promítnout do praxe škol.

Lektor

JUDr. Hana Poláková

JUDr. Hana Poláková

Lektorka dlouhodobě přednáší problematiku právních předpisů majících dopad do výchovy a vzdělávání. S řediteli škol a školských zařízení konzultuje jejich dotazy z oblasti pracovního práva, správního řízení, aplikace školských předpisů. Řadu let pracovala jako vedoucí odboru školství, spolupracovala s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v pracovních skupinách. Díky této praxi získala ucelený přehled o problémech, se kterými se zejména ředitelé škol a školských zařízení a jejich zřizovatelé potýkají.

Nahrávám...
Nahrávám...