dnes je 1.2.2023

Input:

Zlatý Ámos jede dál! Kdo postoupil do semifinále?

9.3.2021, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Anketa o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos pokračuje i ve ztížených podmínkách. "Není to jednoduché ani pro nás, pořadatele, ani pro žáky a jejich učitele," říká Slávek Hrzal, zakladatel ankety. "Děti nás však nominacemi svých oblíbených učitelů přesvědčily, že právě nyní je třeba práci učitelek a učitelů ocenit."

V únoru už tradičně probíhají regionální kola, kde žáci svou nominaci obhajují před porotou. Letos to měli trochu složitější. Museli totiž svou obhajobu zpracovat na počítači a porotu přesvědčit na dálku. Navíc v situaci, kdy třídní kolektivy v podstatě nefungují. A přece drtivá většina z nich zvládla tento úkol na jedničku. Ti menší s pomocí dospělých, ti starší s vervou a znalostmi práce s kamerou či mobilem. Fotografie, videa, PowerPointové výtvory, kresby, básničku, dokonce i kramářskou píseň, to vše posuzovali porotci, kteří ocenili nejen nasazení a práci učitelů, ale i originalitu, nápady a vtip při zpracování jednotlivých prezentací.

Přesvědčení dětí, že „pro nás je naše paní učitelka Zlatým Ámosem i bez oficiálního vítězství“, je asi největším vyznamenáním pro každého kantora. Podobně jako žáci Petra Šedy ze ZŠ Kbely si i ostatní cení, když „dělá pro nás hodně věcí, a to nejen materiály k výuce, ale také spojuje naši třídu dohromady. Je na nás milý, ale když zlobíme, tak

Nahrávám...
Nahrávám...