dnes je 23.5.2024

Input:

Zájem o vzdělávací portály neuvadá, žáci nejvíce dohánějí češtinu

6.12.2021, Zdroj: Škola s nadhledem

V letošním školním roce se základní a střední školy zatím plošně neuzavřely. Žáci a studenti ale stále potřebují dohnat chybějící látku z minulého školního roku. Rozdíly v kvalitě vzdělání se totiž v době on-line výuky ještě prohloubily. I letos na podzim proto statisíce žáků a rodičů využívají vzdělávací portály. Podle statistik webu www.skolasnadhledem.cz je přitom potřeba doučování nejsilnější v hlavních předmětech, tedy češtině a matematice.

Zájem o dodatečné procvičování učiva v letošním školním roce neopadl. Rodiče a děti využívají doplňkové vzdělávací portály ve stejném počtu, jako v době zavřených škol. „Ukazují se obrovské rozdíly ve výuce. Ne všechny školy zvládly obtížný přechod na on-line výuku, v řadě míst nebyla kvalita výuky v loňském školním roce plnohodnotná a rozdíly mezi jednotlivými školami či regiony se ještě prohloubily. Děti a rodiče proto stále využívají všechny dostupné možnosti, jak výuku dohnat. A nejjednodušší
a nejoblíbenější variantou jsou vzdělávací portály,“
vysvětlila šéfredaktorka Nakladatelství Fraus Radka Šmahelová.

Návštěvnost vzdělávacích webů, která prudce vzrostla loni na podzim, tak neklesá. Web Škola s nadhledem navštíví každý měsíc stovky tisíc rodičů a dětí. „Touha po doučování a procvičování je prakticky stejná jako loni na podzim v době uzavřených škol,“ dodává Radka Šmahelová.

Vzdělávací portály nabízejí možnost procvičování většiny školních předmětů v různých stupních obtížnosti včetně rychlého vyhodnocení a různých interaktivních prvků. Např. web Škola s nadhledem si v loňském školním roce vyzkoušelo 1,3 milionu žáků a jejich rodičů, o dva roky dříve to byly jen desítky tisíc studentů.

Nejvíce zasaženi loňským výpadkem jsou žáci 2. stupně základních škol, nejčastěji na web přicházejí žáci 6. a 7. tříd. „S přechodem na 2. stupeň začíná být učivo složitější a on-line výuka v mnoha případech zkrátka nestačí. V některých předmětech už ani nemůže být tak silná podpora rodičů,“ přidala Radka Šmahelová. Žáci 2. stupně jsou navíc nejohroženější skupinou, protože se v době on-line výuky musejí soustředit i na přijímací zkoušky na střední školy a

Nahrávám...
Nahrávám...