dnes je 13.6.2024

Input:

Vzdělávací portály v létě: příprava na návrat do školy i rozšíření prázdninových zážitků

25.7.2022, Zdroj: ADison

Období letních prázdnin neznamená automaticky, že se děti přestanou věnovat svému vzdělávání. Volí ale často hravější formu, která jim doplní a rozšíří prázdninové zážitky, zároveň je ale připraví na snadnější zářijový návrat do školy. Podle statistik webu www.skolasnadhledem.cz proto i v létě na web míří tisíce dětí. Vzdělávací portály ve velké míře využívají i letní kurzy a tábory, v letošním roce lze čekat pokračující zájem ukrajinských dětí o výuku češtiny.

On-line vzdělávací portály mají rodičům i dětem co nabídnout i během letních prázdnin. „V létě ale děti hledají hlavně doplňkové vzdělání hravou formou. Rády se vzdělávají, hrají si, poznávají. Vzdělávací portály lze využít při cestování po České republice, jsou také oblíbeným doplňkem různých letních výukových kurzů a táborů,“ vysvětluje ředitel digitální produkce Nakladatelství Fraus Adam Jelínek.

Stejně jako v běžném školním roce, i v létě je největší zájem o doučování češtiny či matematiky. Navíc si děti ale rády doplňují informace získané cestováním – roste proto zájem o cvičení např. v zeměpisu nebo dějepisu. A silná poptávka zůstává při využívání procvičování jazyků. „Angličtinu děti potřebují při cestování, velký zájem je v létě o různá poslechová cvičení. Ta pomáhají v tom, že se děti zbavují ostychu a nebojí se o prázdninách v cizí zemi mluvit anglicky,“ připomněl Adam Jelínek.

„Přirozeně a nenásilně tak děti trénují i v létě. Návrat do školy

Nahrávám...
Nahrávám...