dnes je 13.6.2024

Input:

Vláda schválila plán zářijového testování na covid-19 ve školách

28.6.2021, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Misterstvo zdravotnictví připravilo ve spolupráci s resortem školství plán plošného testování na covid-19 ve školách pro podzimní návrat žáků do lavic. Žáky čekají tři antigenní testy v rozmezí několika dnů. Plán dnes na svém jednání schválila vláda.

Hlavním cílem plošného testování je zajistit bezpečný poprázdninový návrat dětí a žáků a studentů k prezenčnímu vzdělávání a hned v počátku školního roku minimalizovat riziko přenosu onemocnění covid-19 v této populační skupině. Tím také předejdeme vzniku případných ohnisek nákazy, která by se mohla stát základem pro další šíření infekce a zhoršení epidemiologické situace na podzim tohoto roku,“ popsal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Testování bude probíhat antigenními testy během prvních dnů školního roku 2021/22 a bude se týkat přípravných tříd základních škol, přípravného stupně základních škol speciálních, dále základních a středních škol a konzervatoří v denní formě vzdělávání. „Oceňuji, že se ministerstvu zdravotnictví podařilo stihnout slíbený termín a školy tak informace dostanou ještě před koncem tohoto školního roku. Také jsem velmi rád, že se prvňáčci budou moci testovat až druhý školní den, a stejně tak, že školy budou moci k testování po prázdninách využít také PCR testy s příspěvkem ze strany ministerstva školství,“ řekl k materiálu ministr školství Robert Plaga.

K testování byl vybrán tento základní segment vzdělávací soustavy, neboť umožňuje získat komplexní informaci o výskytu nákazy a s tím související potenciál šíření nákazy v populační věkové skupině v rozmezí věku 6 až 18 let, a to v období bezprostředně po letních prázdninách.

Nahrávám...
Nahrávám...