dnes je 10.12.2023

Input:

Veřejnost otestuje rozsáhlou databázi materiálů pro modulovou výuku na SOŠ

22.10.2019, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Zvýšit kvalitu odborného vzdělávání je jedním z hlavních cílů projektu Modernizace odborného vzdělávání. Důležitým nástrojem při tom bude informační systém, který nyní vstupuje do veřejné konzultace. Střední odborné školy zde budou čerpat inspiraci a také vytvářet vlastní vzdělávací moduly a komplexní úlohy pro svoji výuku, ale i pro tvorbu školních vzdělávacích programů.

V Národním ústavu pro vzdělávání právě postoupili k veřejné konzultaci první část nově vyvíjeného informačního systému (IS MOV, https://mov.nuv.cz), který se stane jedním z hlavních výstupů projektu Modernizace odborného vzdělávání (MOV) v příštím roce. Již nyní obsahuje stovky vzdělávacích modulů určených pro učitele ze středních odborných škol.

„Vytváříme prostředí, kde učitelé naleznou široké spektrum vzdělávacích modulů a komplexních úloh – stavebních prvků modulové výuky – použitelných ihned v praxi. Zároveň zde budou moci moduly a úlohy také sami vytvářet,“ říká hlavní manažerka projektu MOV Martina Ondrouchová,. Nový informační systém, který je dostupný na adrese https://mov.nuv.cz, se nyní nachází v testovací verzi určené veřejnosti. Učitelé a odborníci mohou přímo na těchto stránkách podávat náměty k rozvoji a vylepšení systému až do 18. 1. 2020. „Naši odborníci poté připomínky vyhodnotí a všechny podnětné návrhy zapracují, aby byl systém

Nahrávám...
Nahrávám...