dnes je 23.5.2024

Input:

Týden války na Ukrajině — Co se děje a proč?

2.3.2022, Zdroj: Člověk v tísni (www.clovekvtisni.cz)

Debata se Šimonem Pánkem, Ondřejem Kundrou a Davidem Stulíkem (nejen) pro školy

V pátek 4. března, týden po vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině, pořádá vzdělávací program JSNS společnosti Člověk v tísni online debatu s odborníky, kteří se Rusku a Ukrajině dlouhodobě věnují.

Hosté a moderátorka debaty

Situaci na Ukrajině přiblíží ředitel neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek, zástupce šéfredaktora týdeníku Respekt Ondřej Kundra a seniorní analytik Bezpečnostního centra Evropské hodnoty David Stulík. Dva z účastníků, Ondřej Kundra a David Stulík, byli přímými účastníky událostí na místě — první dny ruské invaze pobývali na Ukrajině. Role moderátorky se zhostí novinářka a moderátorka České televize Jana Peroutková. 

Obsah debaty

Hodinová debata poskytne základní vhled do aktuální situace (důvody vzniku a dosavadní průběh konfliktu), nabídne svědectví z terénu (jak vypadaly první dny války), přiblíží rozjezd humanitární pomoci a nastíní možné scénáře dalšího vývoje situace. Pozornost bude věnována i mediálním manipulacím a dezinformacím, které konflikt provázejí a také mu předcházely.

V kolik hodin a kde je možné debatu sledovat?

Diváci mohou debatu sledovat v pátek 4. března od 10 h online prostřednictvím webové nebo facebookové stránky pořadatele.

Materiály k ruské propagandě (nejen) pro učitele a studenty

Kromě debaty připravil vzdělávací program JSNS pro vyučující materiály, které jim pomohou mluvit s žáky a studenty o

Nahrávám...
Nahrávám...