dnes je 28.11.2023

Input:

Tripartita odmítla nepodkročitelnou hranici u přijímaček

21.1.2019, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů dnes na svém jednání odmítli centrální zavedení hranice úspěšnosti pro přijetí na maturitní obory, takzvané cut-off score. Tripartita tak došla ke shodě, že stanovení nepodkročitelného minima není správným nástrojem k řešení kvality středního školství.

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga označil po jednání tripartity stanovení cut-off score za bariéru při vstupu do středního školství: „My jsme se dnes shodli na tom, že je potřeba řešit kvalitu středního školství, a také jsme dospěli k tomu, že stanovení cut off score čili nepodkročitelného minimum tím správným nástrojem není,“ uvedl ministr a pokračoval: „Máme za to, že mnohem důležitější je regulace nabídky vzdělávání, což je mimo jiné rolí krajů, které jsou zřizovateli téměř čtyř pětin škol,“ dodal ministr Plaga.

Zdůraznil také, že je potřeba žáky spíše motivovat, například zaváděním prvků duálního vzdělávání a podporou technického vzdělávání, přičemž je důležité hlídat kvalitu vzdělávání ne zavedením nepodkročitelného minima, ale mimo jiné také

Nahrávám...
Nahrávám...