dnes je 16.4.2024

Input:

Tři české univerzity se umístily v první desítce prestižního žebříčku univerzit

26.4.2018, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Tři české univerzity se dostaly do první desítky žebříčku THE New Europe 2018 ranking. Ten hodnotí vysoké školy ze třinácti zemí, které od roku 2004 vstoupily do Evropské unie. Z českých univerzit si vede nejlépe Univerzita Karlova na čtvrtém místě, sedmá je brněnská Masarykova univerzita a desátá skončila Univerzita Palackého v Olomouci. V čele žebříčku figuruje Univerzita v Tartu z Estonska.

Z tuzemských vysokých škol se dále na dvacátou pozici dostalo České vysoké učení technické následované Vysokou školou chemicko-technologickou. Ve třetí desítce se na čtyřiadvacátém místě nachází Vysoké učení technické a na třicátém Ostravská univerzita.
Hodnocení zveřejnila prestižní společnost Times Higher Education na globálním summitu THE Research Excellence: New Europe Summit, který od úterý hostí olomoucká univerzita.

„Vysokým školám umístěným na vrcholných pozicích THE New Europe 2018 ranking gratuluji a budu jen rád, stane-li se toto umístění výzvou pro zlepšování do budoucích let. Kromě vydání samotného žebříčku a sdílení zkušeností s významnými experty bych rád vyzdvihl symbolickou rovinu pořádání THE Research Excellence: New Europe Summit právě v Olomouci. V České republice je na řadě pracovišť a v celé  řadě vědeckých oborů prováděn skutečně špičkový výzkum. Je proto nezbytné využívat všech nástrojů pro zviditelňování úspěchů české vědy a vyslat jednoznačný signál, že Česká republika je připravena do budoucna sehrávat významnou roli v evropském vědeckém prostoru, ale i mimo něj. Právě THE Research Excellence: New Europe Summit je pro tento účel vynikající příležitostí. Velice proto oceňuji péči Univerzity Palackého v Olomouci i jejího rektora Jaroslava Millera, kterou této události

Nahrávám...
Nahrávám...