dnes je 16.4.2024

Input:

Studující z EU budou mít v Anglii status "domácích studentů"

30.5.2019, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Britský ministr pro vysoké školství, vědu výzkum a inovace Chris Skidmore v úterý v Bruselu oznámil, že studenti ze států Evropské unie, kteří v Anglii začnou studovat v akademickém roce 2020/2021, budou mít pro poplatky za studium zaručený status „domácích studentů“.

Britský ministr pro vysoké školství, vědu výzkum a inovace oznámil, že studenti ze států Evropské unie, kteří začnou studovat v akademickém roce 2020/2021, budou mít ohledně poplatků za studium a finanční podpory zaručený status „domácích studentů“ po celou dobu trvání studia v Anglii.

Chris Skidmore ve svém vyjádření v Bruselu oznámil, že příslušníci států Evropské unie, kteří začnou vysokoškolské studium v Anglii v akademickém roce 2020/2021, budou mít nadále nárok na finanční podporu pro vysokoškolské a postgraduální studium, půjčky pro studenty pokročilých úrovní studia a rovněž podporu vyššího a učňovského vzdělávání bez ohledu na to, zda bude uzavřena dohoda o odchodu z Evropské unie.

Oznámení navazuje na stávající závazek vlády týkající se financování studia příslušníků států Evropské unie, kteří mají začít své studium v Anglii v akademickém roce 2019/2020 nebo kteří již začali.

Údaje z posledního kola přihlášek v roce 2019 ukazují, že k prezenčnímu vysokoškolskému studiu se v Anglii přihlásilo více než 37 000 studentů ze států Evropské unie – což představuje oproti předchozímu roku nárůst o 1,9 %.

Ministr pro univerzity Chris Skidmore uvedl:
Vážíme si významného přínosu, který mají mezinárodní studenti, včetně studentů ze států Evropské unie, pro naše univerzity. Zároveň to svědčí o

Nahrávám...
Nahrávám...