dnes je 23.2.2024

Input:

#student: Soutěž podnikatelských nápadů

15.10.2019, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Prvního října odstartovala studentská soutěž podnikatelských nápadů. V ní čeká až padesát tisíc korun na úspěšné podnikatelské nápady, které vzejdou z hlav studentů. Soutěž organizuje inovační centrum JIC a je určena pro studenty univerzit z Jihomoravského kraje, případně pro ty, kteří v něm mají trvalé bydliště. Uzávěrka přihlášek je 22. listopadu. Úspěšné projekty z prvního kola získají nejdříve 5 tisíc korun na průzkum trhu a případnou úpravu byznys plánu. S tím jim pomohou experti JICu. Ve druhém kole, které proběhne 6. února 2020, pak budou usilovat o dalších 45 tisíc korun na rozjezd svého podnikání.

Mladí lidé mají skvělé nápady. Problém je v tom, že je často nenapadne, že by z nápadu mohli vytvořit fungující produkt a vybudovat na něm vlastní firmu,“ říká Vojtěch Krmíček, který se v JIC dlouhodobě věnuje právě rozvíjení podnikavosti u mladých lidí. „A pokud je to přeci jen napadne, tak neví, jak a kde přesně začít,“ dodává Krmíček. Právě nová soutěž je má motivovat k tomu, aby začali o podnikání seriózně přemýšlet.   

V obou soutěžních kolech budou mít studenti pět minut na to, aby přesvědčili porotu o kvalitách svého projektu. Úspěšné nápady v prvním kole obdrží od JICu pět tisíc korun na průzkum trhu. „To je první krok k tomu, aby si studenti ověřili, že jejich nápad může být úspěšný,“ dodává Krmíček s tím, že právě výsledky průzkumu by se měly projevit v byznys plánu, který studenti představí ve druhém kole. Nejlepší projekty druhého kola si pak odnesou dalších 45 tisíc korun.

Soutěž podnikatelských nápadů navazuje na další vzdělávací aktivity, které JIC pro studenty realizuje. „Během roku pořádáme vzdělávací semináře, kde se studenti dozví úplné podnikatelské základy – kromě průzkumu trhu jim představujeme takzvaný Lean Canvas, zjednodušený model byznys plánu, nebo metody, které jim pomohou poznat zákazníka a jeho potřeby blíže,“ vysvětluje Krmíček. Jeho tým se dlouhodobě snaží o

Nahrávám...
Nahrávám...