dnes je 22.5.2024

Input:

Středoškoláci "Zachytili svou SVOBODU" a vyhráli

7.12.2018, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Studenti z celé republiky dnes na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy převzali z rukou náměstka ministra a státního tajemníka ceny za vítězství v celorepublikové soutěži "Zachyť svoji SVOBODU“. Úkolem studentů středních a vyšších odborných škol bylo natočit video či vyfotit snímek zachycující jejich osobní pohled na svobodu. Výherci 1. míst ve dvou vyhlašovaných kategoriích si odnesli drony s kamerou a fotoaparátem.

Ceny ve Velkém zrcadlovém sále MŠMT studentům spolu s partnery soutěže předali státní tajemník Jindřich Fryč a náměstek pro řízení sekce EU a ESIF Václav VelčovskýHlavní cenu v podobě dronů poskytla do soutěže společnost Telink. Další úspěšní soutěžící získali od mediální agentury Dentsu Aegis Network volné vstupenky na zážitkovou hru GOLEM VR a možnost strávit den v mediální agentuře s účastí na photoshootingu reklamy. 

„Téma soutěže není vybráno náhodou. OP VVV jako jeden z programů spolufinancovaných z Evropských strukturálních a investičních fondů chce u studentů zvýšit povědomí o důležitosti svobody, která je základním stavebním kamenem českého ústavního pořádku a také jednou z primárních hodnot Evropské unie. Svoboda je krásná, ale křehká, proto o ni musíme pečovat,“ uvedl náměstek

Nahrávám...
Nahrávám...