dnes je 14.8.2022

Input:

Start šablon OP JAK pokračuje: 2 miliardy pro střední a vyšší odborné školy

31.5.2022, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Střední a vyšší odborné školy si díky Operačnímu programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) vyzkoušely systémovou podporu personálních pozic a vzdělávacích mimoškolních aktivit. Přínos zjednodušených projektů, tzv. šablon, pro české vzdělávací prostředí potvrdily výsledky průběžné evaluace. Na úspěšný koncept z OP VVV navazuje nový operační program pojmenovaný po jednom z největších českých myslitelů Janu Amosovi Komenském. O evropské prostředky v celkové výši 2 miliardy korun mohou školy Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy žádat až do konce listopadu 2022.

„Díky prostředkům z OP VVV bylo v předchozích letech úspěšně podpořeno 1 981 projektů středních a vyšších odborných škol. Umožnilo jim to nejen zvýšit kvalitu výuky i odbornost pedagogů, ale také připravit atraktivnější volnočasové aktivity pro žáky a studenty,“ říká náměstek Václav Velčovský. Dodává, že ministerstvo školství je připraveno systémově podpořit všechny projekty středních škol, konzervatoří, vyšších odborných škol, domovů mládeže a internátů v České republice.

Výzva Šablony pro SŠ a VOŠ I podpoří ve školách pozice jako je školní asistent, speciální pedagog nebo kariérový poradce. Vítanou pomocí v současné uprchlické krizi jsou šablony, ze kterých mohou školy financovat dvojjazyčného asistenta a doučování češtiny pro žáky

Nahrávám...
Nahrávám...