dnes je 19.6.2024

Input:

Sportovním oddílům MŠMT rozdělilo už přes půl miliardy korun

2.6.2017, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Na financování sportu dětí a mládeže byla sportovním oddílům odeslána z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy další částka, tentokrát ve výši 253 milionů korun. Dosavadní podpora pro letošní rok už přesáhla 500 milionů korun. O zbývajících financích pro sportující děti a mládež by MŠMT mělo rozhodnout v rámci několika dnů. Před novináři to dnes oznámila ministryně Kateřina Valachová.

Proti minulému roku to je dvojnásobek. Jedná se o financování na přímo, tedy přímé peníze na hlavu a na dítě Tímto způsobem by mělo MŠMT postupovat i v jiných programech,“ uvedla ministryně Valachová.

Byly rozděleny také peníze v rámci Programu VI určeného na významné sportovní akce, které se již konaly, nebo budou konat. Byly přiděleny dotace 78 sportovním akcím v celkové výši téměř 206 milionů korun. Plně, tedy stoprocentní částkou, jsou zafinancovány jednorázové unikátní akce schválené vládou, jedná se o Mistrovství Evropy v basketbale žen a přípravu Kontinentálního poháru v atletice. Další akce jsou financovány podle pravidel z podzimu minulého roku, která umožňují

Nahrávám...
Nahrávám...