dnes je 13.6.2024

Input:

Soutěž Kraje pro bezpečný internet zná své vítěze

29.5.2024, Zdroj: Krajský úřad Plzeňského kraje (https://www.plzensky-kraj.cz/)

Rekordních 55.000 žáků a studentů se v letošním roce zúčastnilo soutěžního kvízu Kraje pro bezpečný internet. V Plzeňském kraji se do projektu zapojilo na 4.500 účastníků. Nejlepším krajským zástupcům předal ceny v úterý 28. května hejtman Rudolf Špoták.

„Mám radost kolik žáků se do celého projektu zapojilo, a že dokonce na některých školách to byli téměř všichni studenti. Při všech současných a mnohdy neviditelných nástrahách je důraz na bezpečný pohyb na internetu na místě a jsem moc rád, že minimálně tu mladou generaci můžeme řadit k zodpovědným uživatelům. Věřím, že ta pak o to více bude pomáhat té starší, tedy svým rodičům a prarodičům, aby se jim dařilo rizika pohybu na internetu maximálně eliminovat,“ poznamenal hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Spolu s hejtmanem ceny předávala i Eva Krejčí z partnerské společnosti Gordic. Letos se do soutěže zapojilo všech 14 krajů ČR. Samotná soutěž probíhala od října 2023 do února 2024 a v Plzeňském kraji se jí účastnilo 42 základních a středních škol. Střední škola informatiky a finančních služeb měla dokonce 98% účast všech svých žáků. Z 3 617 úspěšných řešitelů on-line kvízu bylo vylosováno následujících 6 výherců, kteří získali věcné ceny od partnerů a finanční ceny od Plzeňského kraje.

Ha Trang Nguyen Gymnázium J.Š.Baara, Domažlice, Pivovarská 323
Adéla Viletová Hotelová škola, Plzeň, U Borského parku 3
Alena Hornová Gymnázium J.Š.Baara, Domažlice, Pivovarská 323
Anastázie Cihlářová Základní škola Tachov, Hornická 1325
Marek Fišpera Základní škola Tachov, Hornická 1325
Andrea Mencová Integrovaná základní škola a Mateřská škola Trnová

V krajském

Nahrávám...
Nahrávám...