dnes je 27.2.2024

Input:

Školská tripartita jednala o financování škol

26.4.2018, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Rozpočet pro rok 2019, strategie financování regionálního školství, růst platů pedagogických pracovníků, nastavení nenárokových složek platů či střednědobé výdaje na vysoké školy. To byla témata dnešního jednání školské tripartity, kterého se zúčastnili zástupci vlády, odboráři a zaměstnavatelé.

Shodli jsme se na tom, že prioritou roku 2018 je dostat do regionálního školství chybějící prostředky. Požádali jsme začátkem roku kraje o detailní analýzu rozpisu rozpočtu do regionálního školství. Očekáváme, že na konci dubna nám podle dohody předloží konkrétní čísla, kolik z důvodu společného vzdělávání a dalších krácení v regionálním školství ještě chybí. Tyto prostředky chci nárokovat na vládě a doufám, že je získám,“ řekl při setkání s novináři ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga. Do krajů letos putovalo zhruba o jednu miliardu korun méně, a to z důvodu chybějících financí ve společném vzdělávání.

Tripartita dnes jednala také o rozpočtu pro rok 2019. Jako navýšení má zatím resort školství přislíbeno 30 miliard. „Prioritou je v tomto směru změna financování regionálního školství,

Nahrávám...
Nahrávám...