dnes je 16.6.2024

Input:

Setkáním Ámosů začal 30. ročník ankety o "nej" učitele

5.9.2022, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

V pátek 2. září slavnostně zahájil jubilejní 30. ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele na zámku Berchtold 15 nositelů titulu Zlatý Ámos.

Jsem rád, že se nám podařilo setkání Zlatých Ámosů zorganizovat. Zastupují přes 2 000 oblíbených pedagogů, kteří za minulých 29 let anketou prošli,” říká zakladatel a ředitel ankety Slávek Hrzal a pokračuje: “Být ve společnosti vynikajících učitelek a učitelů je radost. Člověka to nabíjí pozitivní energií, optimismem. A pro mě jako školského ombudsmana to platí dvojnásobně. Těší mě, že všichni Ámosové jsou stále velmi aktivní, úspěšní, oblíbení a mnozí jsou dnes zástupci nebo řediteli škol."

Každý Zlatý Ámos při příchodu dostal zlatý nafukovací balonek, ve kterém je urytý vzkaz. Vypuštěním balonků byl jubilejní 30. ročník odstartován. Pokud někdo vzkaz z balonku najde, může se ozvat pořadatelům ankety a dostane dvě volné vstupenky na finále a slavnostní galavečer.

Příjem nominací začíná jako obvykle na světový den učitelů, tedy ve středu 5. října 2022. Zlatý Ámos vlastně spojuje dva učitelské svátky, světový a český. Korunovace nového Zlatého Ámose proběhne 25. března 2023, těsně před českým Dnem učitelů.

Oblíbené pedagogy mohou do ankety nominovat pouze žáci základních a středních škol. Pravidla, jak učitelku nebo učitele přihlásit, jsou od prvního ročníku stejná. Do

Nahrávám...
Nahrávám...