dnes je 25.5.2024

Input:

S inkluzí pomáhají rodičům i pedagogům centra podpory NIDV

30.8.2018, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Jste pedagog a řešíte nástup žáka s poruchou autistického spektra do třídy? Chcete se jako rodič zorientovat v možnostech podpory ve vzdělávání, na které má nárok vaše dítě? Potřebujete jako ředitel školy zkonzultovat systém financování, organizaci výuky nebo způsob, jak nastavit kulturu dobré školy? I tento školní rok jsou pro pedagogy a širší veřejnost otevřena na všech krajských pracovištích Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV) centra podpory v oblasti společného (inkluzivního) vzdělávání, kde se na podobné otázky

"Centra podpory fungují jako místo první pomoci pedagogům nebo rodičům, kteří se potýkají s problémy z oblasti inkluzivního vzdělávání. Zároveň zde školy mohou řešit i dlouhodobější otázky jako například nastavení správného fungování školního poradenského pracoviště, kultury školy nebo zdravých vztahů ve třídě. Osobní či telefonické poradenství poskytujeme v konzultačních hodinách po celý rok zdarma. Organizujeme také informační semináře, kde se účastníci mohou ptát našich odborníků na vše, co je zajímá nebo trápí,“ upřesňuje fungování center jejich regionální metodička Klára Horáčková. 

Krajská pracoviště NIDV rozšířila fungování center podpory do oblasti společného vzdělávání v rámci projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi (APIV B) v říjnu minulého roku.

Nahrávám...
Nahrávám...