dnes je 25.5.2024

Input:

Rizika provozu a organizace mateřské školy ve školním roce 2020/2021

14.9.2020, Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 01:35:47

Nový školní rok přináší řadu změn v organizaci a provozu škol a školských zařízení. Takřka denně se setkáváme s novými nařízeními a doporučeními v oblasti hygieny, požadavků na dodržování hygienických opatření. A stále také přichází velké množství dotazů od zákonných zástupců, na které se velmi těžko odpovídá. Reagujeme na četné dotazy ředitelek mateřských škol a přinášíme mimořádně on-line seminář, na kterém Vám zkušená lektorka odpoví na všechny dotazy týkající se dopadů Covid-19 na provoz a organizaci MŠ.

Kapitoly videa

Videoseminář je určen:

vedoucím pracovníkům zařízení předškolní výchovy a vzdělávání, zástupcům zřizovatelů, ale také vedoucím pracovníkům dětských skupin

Otázky, na které získáte odpověď:

  • Změny legislativního rámce.
  • Práva a povinnosti mateřské školy.
  • Práva a povinnosti zákonných zástupců dětí.
  • Nutná aktualizace dokumentace školy.
  • Postup při náhlém onemocnění dítěte a požadavky mateřské školy na zákonné zástupce.
  • Rizika vyplývající s příchodem zvýšené frekvence respiračních onemocnění v kolektivu dětí.
  • Dopady hygienických opatření na provoz mateřských škol.

Lektor

Mgr. Lenka Polášková

Mgr. Lenka Polášková

je lektorka s více než 20 letou pedagogickou praxí. Specializuje se na oblasti managementu škol, dokumentaci a metodický výklad vybraných právních předpisů segmentu školství. Je autorkou řady publikací pro učitele a ředitele škol. V minulosti externě spolupracovala například s Výzkumným ústavem Pedagogickým, Ministerstvem práce a sociálních věcí při tvorbě standardu pro dětské skupiny, Českou školní inspekcí, jako externí posuzovatelka pro inspekční činnost ve školách, nebo Univerzitou Palackého v Olomouci při tvorbě a realizaci 3letého projektu zaměřeného na distanční vzdělávání vedoucích, pedagogických pracovníků. Aktuálně aktivně spolupracuje v rámci publikační činnosti s nakladatelstvími Portál nebo Grada Publishing, a.s. realizuje přímo ve školách "cvičné hospitace" a vzdělávací aktivity " na míru" pro týmy škol. Své webináře a prezenční semináře staví na praktičnosti, využitelnosti v pedagogické praxi a efektivnosti pro účastníka. Je držitelkou mezinárodního ocenění "eTwinning Label", za projekt "Moje město, moje škola". Patří mezi špičkové lektory s dlouhodobě pozitivními referencemi účastníků webinářů, seminářů i čtenářů odborných periodik.

Nahrávám...
Nahrávám...