dnes je 22.5.2024

Input:

Rekordní počet nominací na Zlatého Ámose

3.1.2020, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Do 27. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos přihlásili žáci 92 pedagogů. Nejvíce přihlášek přišlo z pražských škol, celkem 15. Středočeští žáci nominovali 12 učitelek a učitelů, o jednu přihlášku méně, tedy 11, přišlo z kraje Královéhradeckého. Na opačném konci nominačního žebříčku skončil kraj Karlovarský, odkud nepřišla ani jedna přihláška.

„Je to rekordní počet, tolik přihlášek ještě v žádném z předchozích ročníků nepřišlo,“ říká ředitel ankety Slávek Hrzal a dodává: „Všem nominovaným učitelkám a učitelům gratuluji, všichni jsou vítězové. Dosáhli toho nejvyššího ocenění, tedy uznání od svých žáků. Na regionálních kolech všem osobně pogratulujeme a předáme malou upomínku. Bude to originální figurka Igráčka Zlatého Ámose a vstupenka na oratorium k 350. výročí úmrtí J. A. Komenského Labyrint.

Stejně jako v minulých letech převažují v nominacích učitelky – celkem 66. Z toho 12 učí na středních školách, 53 na základních školách a jedna v divadle. Na Zlatého Ámose totiž navrhly děti paní Kateřinu Hovorkovou, loutku divadla Spejbla a Hurvínka, která hraje učitelku. Její přihlášku podepsalo více než 100 diváků. Organizátoři ankety vzali nominaci na vědomí a při finále dostane mimořádné ocenění.  Z 26 přihlášených učitelů jich 19 učí na

Nahrávám...
Nahrávám...