dnes je 16.6.2024

Input:

Projekt Pohádky pro děti z Česka v plném proudu

28.2.2023, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Spisovatel Petr Březina chystá pro školáky další překvapení v podobě knížky Pohádky pro děti z Česka. Ta navazuje na předchozí Pohádky pro děti z Ukrajiny, jejichž hlavní myšlenkou bylo nově příchozím školákům z Ukrajiny v souvislosti s válečným konfliktem představit český jazyk zábavným a jednoduchým způsobem. Nejedná se „jen“ o literární dílo, ale o celý multimediální vzdělávací projekt, na kterém se podílí sami školáci, pedagogové a řada umělců. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy oběma knihám udělilo záštitu.

Multimediální vzdělávací projekt Pohádky pro děti z Česka je pokračováním projektu Pohádky pro děti z Ukrajiny. Jeho cílem je rozvíjet čtenářskou gramotnost a zájem o český jazyk zábavnou formou pohádek. Knihu autorských pohádek ilustrují žáci základních škol, každá pohádka má nejenom dobrý konec, ale i svoji vlastní píseň, a dokonce audiovizuální podobu. Pohádky namluvili pod vedením Jakuba Albrechta herci Divadla pod Palmovkou a písničkář Jan Nedvěd ml. vytvořil pro každou z nich hudební formát.

Pohádkový projekt už nyní inspiruje řadu učitelů.  Metodické průvodce a pracovní listy, které vznikají pod pedagogickým vedením Mgr. Kateřiny Figerové ze základní školy Úhonice, využívají již vydané Pohádky pro děti z Ukrajiny spisovatele Petra Březiny k rozšíření výuky českého jazyka, matematiky, výtvarné výchovy, hudební výchovy či informatiky. Dá se předpokládat, že také následující kniha Pohádky pro děti z Česka najde široké

Nahrávám...
Nahrávám...