dnes je 22.5.2024

Input:

Projekt OP VVV: Celorepubliková síť Laborky.cz

1.3.2018, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání představuje další podpořený projekt. Tentokrát se jedná o Celorepublikovou síť Laborky.cz při Gymnáziu ve Slaném z výzvy Budování kapacit pro rozvoj škol I.

V rámci projektu Celorepubliková síť Laborky.cz při Gymnáziu ve Slaném vznikají centra kolegiální podpory první rok v každém kraji v jedné škole, druhý rok už budou ve dvou školách a třetí rok ve třech školách v každém kraji. Základní a střední školy pod vedením gymnázia ve Slaném prostřednictvím center kolegiální podpory sdílejí své zkušenosti z oblasti badatelské výuky. „Aktuálně je projekt ve druhém roce realizace a center kolegiální podpory již vzniklo 28. Na konci projektu by jich mělo být celkem 42. Každá škola, která funguje jako centrum kolegiální podpory, k sobě navíc musí přizvat dalších 5 škol. To je dohromady 210 zapojených škol. Z počátku jsme měli obavy, abychom se ostatním nesnažili předávat něco, co už dávno umí, ale zjistili jsme, že máme ostatním co nabídnout. Navíc se sešla výborná skupina lidí,“ říká ředitel gymnázia Milan Dundr.

O zapojení do projektu je mezi školami velký zájem. Většinou se jedná o druhé stupně základních škol, ale zapojují se i některé střední školy a gymnázia. „Na začátku uspořádáme konferenci, na které se sejdou dva až tři učitelé ze všech nově zapojených škol, a seznámí se zde například s tím, jak se pracuje s webinářem a servery se sdílenými materiály nebo jak se vytváří videomedailonky. Každý měsíc pak připravujeme pokus, metodický list, video k pokusu a webinář,“ vysvětluje Milan Dundr roli, kterou Gymnázium Václava Beneše Třebízského ve Slaném v tomto projektu má.

„Připravujeme a budeme distribuovat také balíček pomůcek pro všechny zapojené školy, který obsahuje například robotické stavebnice od Lega, měřicí systém, tablety s měřicím softwarem nebo stavebnice na pokusy,“ říká věcný manažer projektu Martin Šturm a dodává: „Chceme se pustit i do oblastí jako robotika nebo kybernetika, které jsou dnes

Nahrávám...
Nahrávám...