dnes je 13.6.2024

Input:

Připojte se k DigiEduHack

30.10.2020, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Ve čtvrtek 12. listopadu začíná v Česku dvoudenní DigiEduHack. Jeho cílem je vytvoření platformy pro učitele, díky které budou moci sdílet příklady dobré praxe v rámci online výuky. Do projektu se může přihlásit prakticky kdokoliv. Vítáni jsou především IT specialisté, učitelé a lidé aktivní v oblasti vzdělávání nebo veřejné správy. Je možné se přihlásit celý tým nebo se zapojit jako jednotlivec.

Cílem je dostat různé aktéry k jednomu (online) stolu a společně vytvořit něco užitečného pro rozvoj digitálního vzdělávání. Měla by vzniknout platforma, kde budou moct učitelé sdílet nápady a tipy na výuku. Její podoba už je na samotných účastnících hackathonu. Momentálně v Česku kvůli pandemii nemoci COVID probíhá výuka studentů základních a středních škol vzdáleně online, což je pro mnohé učitele úplná novinka.

"Jsme moc rádi, že můžeme prostřednictvím DigiKoalice s Czechitas pomoci uskutečnit DigiEduHack v České republice na téma Zkušenosti se vzděláváním. Konkrétně se chceme postavit výzvě Sdílení pro lepší vzdělávání a najít řešení pro uživatelsky přívětivé prostředí pro sdílení dobré praxe, inspirace a know-how (nejen) pro oblast digitálního vzdělávání. Chceme celou akci využít jako příležitost společně vytvořit užitečný nástroj pro sdílení a inspiraci pro učitele a další pracovníky ve školství."

Nahrávám...
Nahrávám...