dnes je 24.5.2024

Input:

Premiér Fiala: Na nový školní rok jsme dobře připraveni

30.8.2022, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Premiér Petr Fiala dnes navštívil Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, aby s ministrem Vladimírem Balašem zhodnotil dosavadní působení současné vlády v oblasti školství a plnění jejího programového prohlášení. Politici se shodli na tom, že prioritou zůstává zvýšení kvality práce pedagogických pracovníků, zajištění dostatku moderních škol a práce na revizích rámcových vzdělávacích programů.

Ke zkvalitnění práce pedagogů patří podle premiéra Fialy kromě zvýšení prestiže jejich práce také adekvátní finanční ohodnocení: „Chceme, aby učitelé měli minimálně 130 % průměrné mzdy, což obsahuje námi připravená novela zákona,“ uvedl premiér.

V souvislosti s rostoucí populací českých dětí je třeba podle Petra Fialy zajistit dostatek míst ve školách. Cílem současné vlády je do roku 2028 vytvořit nová místa pro cca deset tisíc žáků.

Velkou část rozhovoru dnes premiér a ministr školství věnovali tématu úpravy rámcových vzdělávacích programů. „Tato revize by měla směřovat k tomu, že se děti v našich školách budou více věnovat rozvíjení kritického myšlení, chápaní světa v souvislostech, budou posíleny různé typy gramotností. Důležité je, aby se naše děti

Nahrávám...
Nahrávám...