dnes je 15.6.2024

Input:

Praktické dopady novely nařízení č. 75/2005 Sb.

8.6.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 01:33:37

Od schválení novely nařízení č. 75/2005 Sb. nám do redakce chodí velké množství dotazů na téma rozsahu přímé pedagogické činnosti od 1. září 2022. A není divu - již nyní je třeba vše propočítat a zhodnotit dopad na úvazky jednotlivých zaměstnanců. Přijďte vše zkonzultovat s lektorkou na prakticky zaměřený webinář.

Kapitoly videa

Vláda schválila novelu nařízení vlády č. 75/2005 Sb., o stanovení rozsahu přímé vyučovací, přímé výchovné, přímé speciálně pedagogické a přímé pedagogicko-psychologické činnosti pedagogických pracovníků, ve znění pozdějších předpisů. Novela je účinná od 1. září 2022 a již byla publikována ve Sbírce zákonů. S ohledem na blížící se konec školního vyučování školního roku 2021/2022 a zahájení příprav nového školního roku je nezbytně nutné nastudovat novinky týkající se přímé pedagogické činnosti. V řadě případů z nich bude vyplývat nutnost přijmout organizační opatření a dojednat se zaměstnanci i změny úvazků.

Lektor

JUDr. Hana Poláková

JUDr. Hana Poláková

Lektorka dlouhodobě přednáší problematiku právních předpisů majících dopad do výchovy a vzdělávání. S řediteli škol a školských zařízení konzultuje jejich dotazy z oblasti pracovního práva, správního řízení, aplikace školských předpisů. Řadu let pracovala jako vedoucí odboru školství, spolupracovala s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v pracovních skupinách. Díky této praxi získala ucelený přehled o problémech, se kterými se zejména ředitelé škol a školských zařízení a jejich zřizovatelé potýkají.

Nahrávám...
Nahrávám...