dnes je 19.6.2024

Input:

On-line ukázková hodina - Střední škola - Zeměpis - Úniková zeměpisná hra pro 3. ročník gymnázia (Vybrané regiony Asie), distanční výuka

3.6.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.2.23
On-line ukázková hodina – Střední škola – Zeměpis – Úniková zeměpisná hra pro 3. ročník gymnázia (Vybrané regiony Asie), distanční výuka

Mgr. Markéta Pravdová

Předmět: zeměpis

Téma: Vybrané regiony Asie

Ročník: 3. ročník čtyřletého studia

Anotace:

Hra je určena pro 3. ročník gymnázia, kde se alespoň podle tematického plánu naší školy probírají regiony Asie. Na vložený základ je umístěno 7 interaktivních obrázků. Po kliknutí na tyto obrázky mají studenti za úkol vyluštit 7 soutěžních úkolů. Aktivity byly vytvořeny v rámci platformy learning apps a Toglic. Pokud studenti splní všechny aktivity, objeví se jim heslo BUKQRLS a po zadání do "zámku“ se odkryje otázka "Kdy má svátek Vaše třídní učitelka?". Odpověď mají za úkol odeslat vyučujícímu.

Odkaz na hru: zde

Představení jednotlivých aktivit

1. aktivita

Téma: Turistické zajímavosti Asie

Spouštěcí obrázek: stavba v Japonsku

Popis aktivity: Jedná se o klasickou spojovačku, kdy studenti k sobě musí přiřadit památku a její název. Po úspěšném propojení se objeví písmenko B.

Odkaz na aktivitu : https://learningapps.org/watch?v=pd66epz7221

2. aktivita

Téma: Přiřaď pojmy k regionu Asie

Spouštěcí obrázek: Čínská zeď

Popis aktivity: Cílem této aktivity je rozřadit pojmy, které se váží k Asii, do 3 skupin (regionů Asie). Po správném rozřazení se jim objeví druhé písmeno U.

Odkaz na aktivitu: https://learningapps.org/watch?v=psnq1atgj21

3. aktivita

Téma: Cesta po Asii

Spouštěcí obrázek: Tádžmahál

Popis aktivity:

Nahrávám...
Nahrávám...