dnes je 16.7.2024

Input:

Ombudsman řešil letos maturity, konkurzy na ředitele i šikanu

18.7.2018, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Školský ombudsman Ladislav Hrzal řešil v období od letošního 15. března do 15. června 170 dotazů, podnětů a stížností. Nejčastějšími dotazy se opět týkaly problémů v mezilidských vztazích mezi dospělými na školách, přijímání dětí do MŠ a ZŠ a přišly také dotazy na přezkum maturit a na konkurzy na ředitele škol. K dnešnímu dni je vyřízeno už 116 podnětů.

V uvedeném období bylo kolem dvaceti procent dotazů na přezkum maturit, téměř čtvrtina podnětů směřovala k tématu přijímání dětí do mateřských a základních škol, další dotazy se týkaly nesrovnalostí v otázce plateb za studium na vysokých školách.

„Vzhledem k ukončení šestiletého funkčního období ředitelů škol nám přišlo větší množství dotazů také na toto téma. Ředitelé si stěžovali zejména na plošné vyhlašování konkurzů, nesouhlasili dále s tím, že konkurz má pro zřizovatele pouze doporučující charakter a navíc se výherce konkurzu, pokud není vybrán, nemá možnost proti rozhodnutí ani odvolat,“ shrnul problematiku stížností v oblasti konkurzů na ředitele škol ombudsman Ladislav Hrzal a pokračoval: „Osobně se proto přikláním k tomu, aby

Nahrávám...
Nahrávám...