dnes je 20.5.2024

Input:

Odborníci diskutovali o možnostech výuky cizích jazyků

25.11.2022, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Ve středu 23. 11. 2022 se v Praze v Evropském domě konala XI. mezinárodní konference k podpoře vícejazyčnosti, která měla motto: Evropa jako úkol – cizí jazyky jako úkol.

Tématem dopolední části konference byla výuka některých předmětů v cizím jazyce, bilingvní výuka a výuka metodou CLIL, odpoledne se diskutovaly možnosti podpory výuky dalších cizích jazyků v českých školách. Kromě jiného se hovořilo o stavu revize rámcových vzdělávacích programů, způsobech, jak vyrovnat rozdíly mezi školami či jak podpořit užívání odborného cizího jazyka v praxi.

Za MŠMT se konference zúčastnili náměstek sekce vzdělávání a mládeže Jan Mareš, ředitel odboru základního vzdělávání a mládeže Michal Černý, dále ředitel Národního pedagogického institutu ČR Ivo Jupa, ředitelka Národního pedagogického muzea knihovny J. A. Komenského (NPMK) Markéta Pánková. Na konferenci vystoupil i zástupce ČŠI, ředitel odboru hodnocení vzdělávací soustavy Petr Suchomel. Vedoucí Zastoupení Evropské komise v České republice Monika Ladmanová vyjádřila podporu vícejazyčnosti a upozornila na překryv motta konference s mottem

Nahrávám...
Nahrávám...