dnes je 24.5.2024

Input:

NPI nabízí podporu pro jednotné přijímací zkoušky a maturity

5.2.2021, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Národní pedagogický institut České republiky nabízí přehled aktivit, kterými podporuje kvalitní přípravu na jednotné přijímací zkoušky žáků 5., 7. a 9. tříd na jednotné přijímací zkoušky a přípravu na maturitní zkoušku. Nabízíme portfolio podpory jak pro žáky, tak pro učitele. Podklady jsou připravovány ve spolupráci s MŠMT, Cermat, s Českou televizí a dalšími subjekty.

Podpora pro žáky při přípravě k JPZ 

Podpora je nabízena formou videí, která pomáhají s přípravou k přijímacím zkouškám na čtyřleté a osmileté obory, vznikala ve spolupráci Cermat, NPI a MŠMT. K nalezení na youtube přijímačky bez obav 

Připravovaná podpora pro žáky při přípravě na maturitní zkoušku 

Ve spolupráci s Českou televizí připravujeme sérii naučných spotů, ve kterých budou vystupovat jak reální maturanti řešící úlohy, při kterých se nejčastěji chybuje (český jazyk a matematika), tak učitelé a didaktici NPI. Formát spotů bude obsahovat jak samotnými studenty natočené materiály, tak vysvětlující lekce učitelů. Naučné spoty budou k dispozici v průběhu března 2021, propagovány budou skrze NPI a ČT.  

Podpora učitelům při přípravě na JPZ a MZ 

a)    Podpora je realizována formou školení a konzultačních seminářů pro přípravu pedagogů na funkce určené k zajištění společné části maturitní zkoušky (MZ) a jednotné přijímací zkoušky na střední školy s maturitní zkouškou s důrazem na legislativní změny. Aktuální nabídka seminářů dle následujícího harmonogramu je vyvěšena na https://npicr.cz/ciskom  

b)    Realizovány jsou semináře pro přípravu pedagogů k podpoře žáků k maturitní zkoušce zejména pro český jazyk a literaturu. Dále jsou připravovány semináře pro jednotnou přijímací zkoušku na SŠ.  Nabídka seminářů probíhá prostřednictvím krajských metodiků a vytvořené sítě Kabinetů. Pokud máte o seminář zájem, můžete příslušného krajského metodika kontaktovat zde.  

c)    Portál RVP nabízí učitelům podporu v rámci dílčích témat pro práci s žáky vč. žáků 5., 7. a 9. tříd a maturitních ročníků. Podklady pomáhají procvičit oblasti, ve kterých žáci při testování často chybují. Vybrány jsou ukázkové úlohy pro jednotlivé stupně vč. příslušného požadavku dle katalogu CERMATu k JPZ a maturitám.

Pro inspiraci nabízíme

Nahrávám...
Nahrávám...