dnes je 25.5.2024

Input:

Nový školní rok přinese vyšší platy a lepší financování

27.8.2019, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

V nadcházejícím školním roce vzrostou platy pedagogům i dalším zaměstnancům škol, od ledna se pak změní systém financování. Ministerstvo školství také připravuje další kroky k podpoře škol a vyučujících tak, aby za katedry přilákalo nové učitele. Pro příští rok se rozpočet ministerstva školství navýší o zhruba 17,6 miliardy korun.

Od ledna 2020 se platy pedagogických pracovníků škol zvýší o 10 %, platy nepedagogických pracovníků pak vzrostou o 7 %. Pro rok 2021 se počítá s navýšením platů pedagogů o dalších 9 % a nepedagogů o 7 %. „Jsme blízko splnění vládního slibu a ty prostředky, jak byly slíbeny, tedy 150 % výše platů oproti roku 2017, do sektoru školství skutečně doputují,“ upozornil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.

Oproti původnímu návrhu vyjednal ministr Plaga na příští rok o více než 1 miliardu korun na zaplacení nových úvazků v souvislosti s rostoucím počtem žáků. Další navýšení se týká sportu, na který v příštím roce půjde 7,25 miliardy korun, což je o 750 milionů korun více oproti původnímu návrhu. Celkově se tak ministrovi školství podařilo s ministryní financí dojednat navýšení bezmála 1,9 mld. korun oproti původnímu návrhu rozpočtu. 

Navýšení platů učitelů je jedním z kroků k zatraktivnění učitelské profese. Druhým krokem,

Nahrávám...
Nahrávám...