dnes je 28.10.2021

Input:

Nový ročník Zlatého Ámose začne na Světový den učitelů

1.10.2021, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

V úterý 5. října startuje 29. ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos. Pátý říjnový den je zároveň od roku 1994 Světovým dnem učitelů. Od tohoto dne tak mohou žáci základních a středních škol nominovat do Zlatého Ámose své oblíbené pedagogy, přičemž jsou pravidla, jak učitelku nebo učitele přihlásit, od prvního ročníku stejná. Na vyplnění přihlášky je čas do 31. prosince 2021.

„Zlatý Ámos je o pár let starší, než Světový den učitelů. První ročníky jsme začínali vždy 1. října. Ale od roku 1994 jsme start nového ročníku záměrně přesunuli na Světový den učitelů. Takže Zlatý Ámos spojuje dva učitelské svátky, světový a český. K 28. březnu vyhlašujeme výsledky ankety,“ říká ředitel Zlatého Ámose a školský ombudsman Ladislav Hrzal.

Do přihlášky, jejíž formulář je zveřejněn na www.zlatyamos.cz, je potřeba napsat stručnou charakteristiku navrhovaného kantora, popsat jednu společně prožitou příhodu a připojit podpisy sta osob, které s přihláškou souhlasí. Souhlas by měl podepsat i navržený učitel nebo navržená

Nahrávám...
Nahrávám...