dnes je 16.6.2024

Input:

Nová příručka k projektové výuce s praktickými tipy pro žáky i vyučující

8.3.2023, Zdroj: Člověk v tísni (www.clovekvtisni.cz)

Pouze necelá třetina mladých lidí věří tomu, že mohou ve společnosti něco změnit nebo jsou ochotni začít takovou změnu realizovat. I oni ale mohou mít v hlavě nápady, kterým stojí za to věnovat pozornost, podporu a inspiraci. Jak na realizaci vlastního projektu, pomáhá žákům a studentům nová příručka k projektové výuce Kdo jiný? vzdělávacího programu Jeden svět na školách (JSNS) společnosti Člověk v tísni. Je postavena na příkladech aktivit k tématům mediálního vzdělávání, využít ji ale mohou mladí lidé a jejich vyučující i v jiných oblastech výuky.

Na začátku jakéhokoli projektu nemusí být vždy velké peníze, vybavená kancelář nebo zkušenosti profesionálů. Stačí dobrý nápad a chuť se zapojit. I to ukazuje srozumitelná příručka projektů Kdo jiný?. Tu si nyní můžou vyučující, ale i týmy žáků a studentů v tištěné podobě objednat zdarma na portálu JSNS.CZ, kde je k dispozici i v online podobě. Čtenáři v ní najdou především praktické rady, jak zrealizovat své nápady a zorientovat se v projektovým vedení. 

Konkrétní doporučení a osvědčené postupy 

Příručka je rozdělena do čtyř částí. První seznamuje s aktuálními tématy ze světa médií (zejména s tématy jako dezinformace, konspirace, propaganda, sociální sítě či kyberbezpečí). Jednotlivci i týmy v ní mohou načerpat i inspiraci pro tvorbu vlastního projektu. Další tři části už obsahují přehled praktických tipů a doporučení,

Nahrávám...
Nahrávám...