dnes je 23.2.2024

Input:

Náměstek Pícl na konferenci k vícejazyčnosti

18.10.2018, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Náměstek pro řízení sekce vzdělávání Václav Pícl společně s ředitelkou Národního institutu pro další vzdělávání Helenou Plitzovou dnes zahájili sedmý ročník mezinárodní konference k podpoře vícejazyčnosti na školách „Jazyky v zrcadle jednoho století“. S příspěvky zde vystoupili zástupci z České i Slovenské republiky, a také z Chorvatska, Kanady, Francie.

Na sedmé mezinárodní konferenci zaměřené na podporu výuky dalších cizích jazyků ve školách v České republice se v prostorách MŠMT sešli zástupci kulturních a vzdělávacích institucí. Ve třech blocích věnovaných přínosu jazyka a jazykovědy k formování státu, tématu cizích jazyků na území Československa a Společnému evropskému referenčnímu rámci pro jazyky vystoupili například zástupci Pedagogické a Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, Štátneho pedagogického ústavu v Bratislavě, Shromáždění německých spolků v ČR, Generálního ředitelství pro překlady, Evropské komise nebo pracovníci České školní inspekce, Národního institutu dalšího vzdělávání a MŠMT.

„Jsem rád, že se každý rok u této příležitosti setkáváme, protože výměna odborných názorů je pro nás a naše odborníky z přímo řízených organizací velice důležitá, zvláště v době, kdy probíhají revize rámcových vzdělávacích programů,“ sdělil v úvodu konference náměstek pro řízení sekce vzdělávání Václav Pícl a pokračoval: “Letošní ročník

Nahrávám...
Nahrávám...