dnes je 16.4.2024

Input:

Na semináři se vzdělávaly vychovatelky školních družin a klubů

4.6.2018, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

V pátek 1. a v sobotu 2. června 2018 se v prostorách Středního odborného učiliště gastronomie a podnikání v Praze 9 konal Celostátní seminář vychovatelek a vychovatelů školních družin a školních klubů . Akci pořádal Národní institut pro další vzdělávání (NIDV) ve spolupráci s Asociací vychovatelů školských zařízení (AVŠZ). Sešlo se na něm na 170 pedagogických pracovníků z celé republiky.

Národní institut pro další vzdělávání se rozvoji unikátního sytému školních družin a klubů věnuje dlouhodobě. Hlavním cílem dvoudenního setkání, které se konalo už dvanáctým rokem, bylo přispět k prohloubení odborných znalostí vychovatelek a poskytnout jim příležitost k vzájemné výměně zkušeností z práce s dětmi v jejich volném čase. Celostátní semináře také mají podpořit tuto profesi v jejím společenském uznání, které se rok od roku zvyšuje.

Hosty semináře přivítal náměstek NIDV Josef Rydlo a hned v úvodu k nim promluvil ředitel odboru pro mládež MŠMT Michal Urban. Přítomné kromě jiného seznámil také s aktuálními změnami ve financování školních družin a pokračoval: "Význam školní družiny v současné době roste. Je to i díky tomu, že spousta mladých lidí je v situaci, kdy potřebují chodit do práce, a pokud pro dítě neseženou školní družinu, řeší poměrně zásadní problém s fungováním své rodiny. A politici to vědí. To znamená, že máme zatím nejsilnější podporu za dobu,

Nahrávám...
Nahrávám...