dnes je 23.5.2024

Input:

Na Mezinárodní den vzdělání podpořily UNICEF a MŠMT děti se speciálními potřebami

24.1.2023, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

K příležitosti Mezinárodního dne vzdělání představil Dětský fond OSN (UNICEF) ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a partnery nejnovější data a informace týkající se integrace ukrajinských uprchlických dětí do českých škol a společně se zaměřili na klíčové strategie pro řešení problémů přímo v terénu.

Od začátku války na Ukrajině podpořil UNICEF společně s MŠMT více jak 33 000 dětí se speciálními vzdělávacími potřebami napříč Českou republikou, a to jak děti přicházející z Ukrajiny, tak i zranitelné české žáky. Společně s partnery budou v následujícím roce nadále prohlubovat zajištění kvalitního společného vzdělávání a učení pro každé dítě. 

 "Připomínáme si dnešní mezinárodní den vzdělání všech dětí, žáků a studentů, kteří jsou naší budoucností. A to ať už budoucností českou, ukrajinskou nebo evropskou. Děkuji UNICEF a všem, kterým není osud ukrajinských dětí lhostejný, za vše, co pro podporu jejich integrace a vzdělávání dělají. Naší společnou a intenzivní podporou bude bohužel potřeba i v letošním roce. Za resort školství mohu říci, že jsme na to připraveni," říká ministr školství Vladimír Balaš.

UNICEF s ministerstvem uzavřel spolupráci v září 2022 a skrze společný pracovní plán poskytly ve spolupráci s partnery školení zaměřené na zajištění bezpečného a společného vzdělávání, podporu duševního zdraví a psychosociální podpory a výuku češtiny jako druhého jazyka více než 2 600 učitelům, pracovníkům škol a vychovatelům. Zároveň podpořily více než 600 ukrajinských a českých asistentů pedagoga zprostředkováním pětiměsíčních kvalifikačních kurzů po celé zemi. Významnou součástí spolupráce byla i komunikační kampaň zaměřená na poskytování informací o vzdělávacím systému a školách tisícům rodin přicházejících z Ukrajiny.  

 "UNICEF si velmi cení inkluzivního přístupu vlády České republiky a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, při začleňování ukrajinských dětí do

Nahrávám...
Nahrávám...