dnes je 24.9.2023

Input:

Na českých školách odstartoval projekt Albus

27.4.2023, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

V České republice odstartoval projekt Albus, který má dvěma českým školám pomoci při zavádění digitálních technologií do výuky. Za projektem stojí společnost Google a Edugo. Projekt se realizuje za podpory Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a Národního pedagogického institutu České republiky.

V rámci projektu budou mít učitelé a žáci na Základní škole Zdenky Braunerové v Roztokách a na Základní škole Trmice možnost naplno využít nástroje Google při zavádění digitálních změn na svých školách. “Prostřednictvím projektu Albus chceme podpořit české školy – učitele, žáky a lektory – ve využívání digitálních nástrojů. Nejen ve výuce, ale i v jejich běžném životě. Skrze projekt také chceme změřit, jaká podpora je pro digitální transformaci škol nejúčinnější,“ říká Pawel Czerwony, zástupce Google for Education pro střední a východní Evropu.

Kromě poskytnutí licencí pro Google for Education, které žákům a učitelům umožní využití všech Google aplikací zdarma, a darování notebooků, které běží na systému Chrome OS, tzv. Chromebooků, budou mít školy navíc možnost využít školení certifikovanými lektory Google for Education. “Pro nás je to příležitost, jak smysluplně podpořit pedagogy v jejich práci a pomoci jim při používání digitálních technologií ve výuce, a to napříč předměty,” říká Karel Moric ze společnosti Edugo, která školení pořádá a celý projekt Albus v České republice zaštiťuje.

Posun jednotlivých škol, konkrétně jejích pedagogů a studentů, při zavádění digitálních změn a používání digitálních technologií budou zkoumat výzkumníci ze Západočeské univerzity v Plzni a Ostravské

Nahrávám...
Nahrávám...