dnes je 24.2.2024

Input:

Můžeme se těšit na další Noc literatury

29.4.2019, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Už ve čtvrtek 9. května začíná od 18. hodin třináctý ročník Noci literatury. Známé herecké osobnosti budou číst v 63 městech v České republice úryvky knih zahraničních autorů. Díky Noci literatury se návštěvníci opět dostanou do nevšedních nebo i běžně nedostupných míst. Česká centra organizují Noc literatury také v Evropě i v zámoří. Vstupné na všechna místa je zdarma.

Současná literatura, netradiční místa, známé herecké osobnosti – to je literární happening Noc literatury, který se v roce 2019 koná již potřinácté. Co se týče samotné Prahy, devatenáctka v letopočtu je pro tento ročník symbolická: 19 herců bude číst na 19 místech ukázky z 19 zahraničních knih v nových překladech. Letošní nabídku tak tvoří 19 zajímavých a veřejnosti často běžně nedostupných míst Prahy 2 v oblasti Karlova, Albertova, Vyšehradu, Podskalí a Nového Města. 

Vyhledávánými místy happeningu se pravděpodobně stanou sídlo Dopravy a skladu dekorací Národního divadla ApolinářJedličkův ústav na Vyšehradě nebo Parník Vyšehrad.  V Galerii Tančící dům, která sídlí v ikonické stavbě navržené Vlado Miluničem a Frankem O. Gehrym, nalezne návštěvník vedle samotné „výstavy čteného slova“ v rámci Noci literatury také  kvalitní české i světové umění.Geograficky nejvýše položeným místem je Zemská porodnice Kaple sv. Kříže u Apolináře, nejhlouběji se návštěvníci ponoří na palubu parníku Vyšehrad či do prostor galerie Display. 

Pozvání k pražskému „nočnímu čtení“ letos přijali Pavol Smolárik, Lukáš Hlavica, Tereza Voříšková, Miroslav Táborský, Maryana Kozak, Filip Březina, Zuzana Bydžovská,  Markéta Frösslová, Patrik Děrgel, Milena Steinmasslová, Martin Pechlát, Jiří Suchý z Tábora, Antonie Formanová, Vladimír Škultéty, Petr Vančura,  Vladimír Polívka, Martin Myšička, Daniel Bambas, Jiří

Nahrávám...
Nahrávám...