dnes je 18.4.2024

Input:

MŠMT ve spolupráci s O2: "Zatočme s šikanou!"

22.2.2019, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s O2 vyhlašuje audiovizuální soutěž pro žáky druhých stupňů základních škol a žáky středních škol na téma „Jak se vypořádat se šikanou a kyberšikanou“. Cílem je zachytit tento negativní společenský jev přímo očima žáků, a také podpořit mediální gramotnost na školách. Vyhlášení vítězných snímků bude na konci školního roku.

Až do poloviny května můžou žáci základních a středních škol posílat svá videa týkající se řešení a potírání šikany na ministerstvo školství. Videa by měla poutavě, zajímavě a názorně vystihnout hlavní zásady metodického pokynu MŠMT k prevenci šikany na školách. „Protože stále řešíme na ministerstvu školství stížnosti na možnou šikanu na školách, rozhodli jsme se, že zkusíme i jiné formy upozorňování na tento problém. Díky této soutěži, která bude probíhat ve spolupráci se školními metodiky prevence, chceme dostat více do povědomí témata jako: co je nebo není šikana a kyberšikana, jaké jsou formy a stadia tohoto nežádoucího jevu anebo, co dělat, když se o šikaně dozvíme či jaké tresty můžou agresoři dostat. Jedná se o velmi nebezpečné patologické jevy, a proto je každá forma upozorňování a hledání řešení velice důležitá, uvedl ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.

Soutěž vznikla ve spolupráci se společností O2, která se dlouhodobě věnuje vzdělávání v oblasti bezpečného chování na internetu a je

Nahrávám...
Nahrávám...