dnes je 25.5.2024

Input:

MŠMT rozdělilo krajům zvýšené finanční prostředky pro mateřské, základní a střední školy

25.1.2017, Zdroj: Verlag Dashöfer

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy k 20. lednu rozdělilo krajům finanční prostředky, a to ve výši téměř 93 miliard korun. V rozpočtu pro rok 2017 je mimo jiné zahrnuto průměrné zvýšení objemu peněz pro ohodnocení učitelů o 8 procent a pro další pracovníky ve školství o 5 procent, což činí téměř 6,3 miliardy korun na rok.

Další prostředky již druhý rok úspěšně vyjednané v rozpočtu jsou určené na plné pokrytí tzv. zvýšených výkonů (843 milionů korun), snížení míry vyučovací povinnosti ředitelů MŠ a malotřídních ZŠ (108 milionů korun) a zvýšení přídělu do fondu kulturních a sociálních potřeb (306 milionů korun). Zároveň se přechází z plošné podpory společného vzdělávání na podporu cílenou, která je zaměřena na konkrétní speciální vzdělávací potřeby dětí a žáků tak, jak žádaly školy a podpořily kraje. Jde o první částku 449 milionů korun, která zahrnuje podpůrná opatření, která školy poskytují od 1. 1. 2017. Během roku bude tato podpora dále navyšována podle aktuálních potřeb škol.

„Dělám všechno proto, aby školy měly peníze včas a co nejjednodušeji a aby se peníze navíc skutečně objevily v ohodnocení učitelů a ostatních pracovníků škol,“ zdůrazňuje ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.

 

  • MŠMT vydalo novou Směrnici pro rozpis prostředků
Nahrávám...
Nahrávám...