dnes je 16.4.2024

Input:

MŠMT prodloužilo termín pro podání žádostí o dotaci na sportování dětí

2.12.2016, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) obdrželo 4035 žádostí v rámci neinvestičního programu VIII, který je zaměřen na systematickou podporu sportování dětí a mládeže. Jde tedy přibližně o čtvrtinu více než tomu bylo na počátku letošního roku. Vzhledem k velkému zájmu o čerpání z částky čítající 1 miliardu korun prodloužilo MŠMT termín pro podávání žádostí o více než dva týdny, a to do 15. prosince 2016.

Jednou z hlavních priorit MŠMT v oblasti sportu je podpora sportování dětí a mládeže. Pro to, aby dokázaly sportovní organizace přivést více dětí ke sportu, musí být schopny nabídnout vyhovující zázemí, ale také zabezpečit kvalitní asistenty a trenéry, kteří budou za práci náležitě odměněni. „I k tomu je určen program VIII. Těší mě, že sportovní kluby si tuto potřebu uvědomují stejně jako my a počet žadatelů o dotaci se zvýšil,“ říká ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.

Na sportování dětí a mládeže v rámci programu VIII rozdělí MŠMT na příští rok jednu miliardu korun, což je téměř trojnásobek v porovnání s letošním rokem, kdy bylo vyčleněno 355 milionů korun. Tento neinvestiční dotační program je unikátní v tom, že v rámci něj MŠMT rozděluje peníze na sport přímo jednotlivým sportovním klubům,

Nahrávám...
Nahrávám...