dnes je 15.4.2024

Input:

MŠMT přispěje dětem na školní obědy i v roce 2019

3.12.2018, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Dalších 30 milionů korun vyčlenilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy na školní obědy pro sociálně znevýhodněné děti. Příjemci dotačního programu budou pro rok 2019 opět neziskové organizace, které následně zajistí úhradu za školní obědy žákům základních škol, jejichž rodiče nejsou schopni z finančních důvodů tyto obědy platit.

Dotační program „Podpora školního stravování žáků základních škol na rok 2019“ navazuje na předešlé programy vyhlášené v letech 2016 až 2018. Smyslem pokračování je, aby se školního stravování mohly účastnit všechny děti. Stále více totiž přibývá rodin, které se ocitají v tíživé životní situaci a školní obědy si nemůžou dovolit platit.

„Pokračováním dotačního programu chceme podpořit hlavně rodiny samoživitelů nebo rodiny, které se ocitly dlouhodobě v nepříznivé finanční situaci a velice těsně nesplňují podmínky pro pobírání dávek v hmotné nouzi,“ vysvětlil účel pokračování programu náměstek pro řízení sekce vzdělávání Václav Pícl a pokračoval: „Kromě zabezpečení pravidelné stravy umožníme dětem zúčastňovat se také mimoškolních aktivit, díky čemuž nebudou vyčleňovány z třídního kolektivu. Samotná školní docházka totiž nezahrnuje pouze vzdělávání, ale i školní stravování a různé další aktivity,“ dodal náměstek Pícl.

Přesto, že jsou školní obědy

Nahrávám...
Nahrávám...