dnes je 10.12.2023

Input:

MŠMT pošle téměř 15 milionů na snižování dopadu pandemie

22.2.2021, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pošle organizacím pracujícím s dětmi a mládeží téměř 15 milionů korun s cílem snížit dopady pandemie COVID 19, dále na propojování neformálního a formálního vzdělávání a na mezigenerační dialog. Půjde například o vznik nových vzdělávacích platforem a distančních způsobů zajištění socializace dětí a mládeže, o realizace vzdělávacích dnů nebo o akce zaměřené na zdravý životní styl.

MŠMT vyhlásilo výzvu pro neziskové organizace uznané ministerstvem školství pro práci s dětmi a mládeží už v říjnu loňského roku. Hlásit se mohly do 7. prosince, přičemž z osmnácti posuzovaných žádostí byly k realizaci navrženy všechny.

„Dotace bude poskytnuta na realizaci projektů, které přispívají k naplňování Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030+. V letošním mimořádném roce bylo naším cílem kromě pokrytí standardních aktivit těchto organizací přispět hlavně ke snižování negativních dopadů pandemie COVID 19,“ vysvětlil záměr MŠMT zastupující náměstek pro řízení sekce vzdělávání, sportu a mládeže a ředitel Odboru vzdělávací politiky Jaromír Beran a pokračoval: „Záměrem výzvy byla jednak podpora specifických aktivit pro rok 2021, dále zabezpečení péče o volný čas dětí a mládeže, zkvalitňování a rozvoj nabídky neformálního vzdělávání, a také zkvalitňování podmínek pro

Nahrávám...
Nahrávám...