dnes je 23.2.2024

Input:

MŠMT otevírá on-line konzultaci ke Strategii digitálního vzdělávání

29.8.2017, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Čtvrtým rokem pracuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy na realizaci Strategie digitálního vzdělávání (SDV), kterou v roce 2014 přijala vláda. Její realizace je nyní v polovině, veřejnost se k návrhu může vyjádřit v dotazníku.

Do 17. září se mohou lidé k SDV vyjadřovat prostřednictvím on-line dotazníku. Následně bude zpracována aktualizovaná verze strategie, kterou bude diskutovat kulatý stůl České národní koalice pro pracovní místa 2. listopadu. Před předložením do vlády materiál ještě projde standardním procesem připomínkování.

Je stále obtížnější predikovat, jak budou technologické objevy ovlivňovat naše životy. Řada rutinních činností bude automatizována, vykonávána roboty řízenými softwarem a umělou inteligencí. Řada povolání se změní a bude vyžadovat nové dovednosti. Opatření SDV mají za úkol změnit řadu věci ve vzdělávání tak, abyžáci odcházeli ze škol schopni porozumět svému světu, zorientovat se v něm a uplatnit,“ komentuje situaci náměstek ministra školství Jaroslav Fidrmuc. “Tři roky od sepsání strategie jsou v prostředí digitálních technologií poměrně dlouhá doba. Proto jsme připravili veřejnou konzultaci, na jejímž základě bude stávající verze strategie podrobena připomínkám,“ dodává.

Mezi nejdůležitější výstupy strategie patří připravované změny ve výuce ICT na základních a středních školách. Základní školy dnes dle platných rámcových vzdělávacích programů vyučují ICT hodinu na prvním a hodinu na druhém stupni základních škol. Obsahem jsou nejčastěji základní dovednosti při práci s kancelářským softwarem. Na základě SDV se připravuje nové znění rámcového vzdělávacího programu pro obor ICT.

Základní uživatelské dovednosti a použití různých

Nahrávám...
Nahrávám...