dnes je 28.2.2024

Input:

Ministři Plaga a Vojtěch zmírňují „pamlskovou vyhlášku“

24.5.2018, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví návrh zmírnění takzvané pamlskové vyhlášky. Školní bufety a automaty tak budou moci rozšířit svou nabídku potravin pro školáky, a to už od nového školního roku.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy už při přípravě takzvané pamlskové vyhlášky počítalo s tím, že po dvou letech vyhodnotí její účinnost a v případě potřeby změn přistoupí k určitým úpravám. Její zmírnění inicioval však o rok dříve po svém nástupu do funkce ministr Robert Plaga. „Již při svém nástupu jsem avizoval, že pamlsková vyhláška je postavena příliš represivně, z mých zkušeností vím, že represe příliš nepřináší. A věřím v zodpovědnost ředitelů škol a rodičů. Připravili jsme tedy společně s Ministerstvem zdravotnictví návrh zmírnění, který upravuje hodnoty potravin, materiál posíláme dnes do připomínkového řízení. Samozřejmě tím nerezignujeme na zdravé stravovací návyky, ale cesta represe k nim nevede. Věřím v uvážlivost ředitelů škol i rodičů, “ uvedl ministr školství Plaga.

Navrhovaná právní úprava počítá s úpravou limitů na obsah tuku, cukrů a soli v jednotlivých výrobcích tak, aby bylo ve školách možné nabízet a prodávat širší sortiment potravin, a to při současném respektování aktuálních výživových doporučení. „I já si myslím, že původní vyhláška byla skutečně velmi přísná a že si podle nastavených limitů nemohou děti koupit ani tvaroháček nebo rohlík s máslem. Proto

Nahrávám...
Nahrávám...