dnes je 28.2.2024

Input:

Ministr Plaga ocenil nejlepší zpracování tématu šikany

26.6.2019, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes přivítal v prostorách MŠMT finalisty soutěže „Zatočme s šikanou“. Vítězům jednotlivých kategorií pak předal ocenění za nejlepší audiovizuální ztvárnění tématu: „JAK SE VYPOŘÁDAT SE ŠIKANOU A KYBERŠIKANOU“. Vítězná videa můžete zhlédnout na kanálu Youtube MŠMT.

Soutěž „Zatočme s šikanou“ byla vyhlášena ve dvou kategoriích. První tvořili žáci druhých stupňů základních škol, ve druhé se utkali středoškoláci.
„Jsem rád, že předávám ocenění za vizuální ztvárnění toho, jak se vypořádat se šikanou a kybešikanou, protože je pro nás důležité, aby se o těchto věcech mluvilo," řekl v úvodu ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga a pokračoval: „Chtěl bych vám proto poděkovat, že jste se do této soutěže zapojili, protože právě tato soutěž je jednou z možností, jak o tomto tématu informovat srozumitelnou formou," dodal ministr Plaga s tím, že jedna věc je vydat metodický pokyn k řešení šikany, druhá věc je ale podat toto téma tak, aby jej všichni pochopili.

To, že šikana a špatné mezilidské vztahy zůstávají na školách jedním z největších problémů, potvrzují i zprávy školského ombudsmana Ladislava Hrzala: „Chceme pomoci školám v radách či metodikách v řešení šikany. Jsem proto rád, že se nejen

Nahrávám...
Nahrávám...