dnes je 18.5.2024

Input:

Ministr Plaga na letošním ZUŠ Open v Brně

2.6.2019, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Na 420 základních uměleckých škol spojilo své síly na letošním celostátním happeningu ZUŠ Open, který se uskutečnil tento víkend. V Brně přivítal účastníky akce také ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga. Uměním ožila náměstí, parky i ulice, zámky či kostely, ale třeba i vlaková nebo autobusová nádraží či kavárny a nákupní centra. Děti zamířili i do domovů důchodců či mateřských a základních škol. ZUŠ Open je co do počtu účinkujících největší kulturní událostí v České republice.

Iniciátorem a hlavním garantem ZUŠ Open je Nadační fond Magdaleny Kožené: „Je úžasné vidět 420 zapojených škol a mnoho společných projektů napříč uměleckými obory. ZUŠky opět předvedly, že jsou nepřehlédnutelnou líhní umělecké kreativity, podělily se o radost z umění a představily mnoho mladých talentů,“ uvedla Magdaléna Kožená.

Sama patronka Magdalena Kožená navštívila v rámci happeningu tři kraje. První zastávkou byl Karlovarský kraj, kde dopoledne společně s generálním ředitelem České filharmonie Davidem Marečkem oficiálně zahájila celý happening ZUŠ Open na Mlýnské kolonádě. Dále navštívila Plzeňský kraj, kde zahájila přímo v krajském městě na pódiu na náměstí Republiky odpolední program a společně s dětmi také zazpívala. Svou cestu zakončila v Jihočeském kraji, konkrétně v Českých Budějovicích, kde celodenní program uzavřely za doprovodu dechového orchestru pěvecké sbory z příslušných ZUŠek.

Do jednotlivých akcí ZUŠ Open se zapojila i celá řada profesionálních umělců včetně symfonických orchestrů a kulturních institucí jako Pražské jaro či Smetanova Litomyšl. „Nesmírně nás těší, že školy přicházejí s obrovským

Nahrávám...
Nahrávám...