dnes je 16.4.2024

Input:

Ministr Plaga hledal s dětmi na táboře kámen nekonečna

31.7.2019, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes navštívil na Sázavě dětský tábor Superhrdinů Duha, který MŠMT podpořilo prostřednictvím dotačního Programu státní podpory práce s dětmi a mládeží pro neziskové organizace. Ministr dětem přivezl také zdravé melouny, knížky ke čtení a zahrál si dokonce s nimi táborovou hru s tematikou Avengers.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podporuje v rámci své dotační politiky kolem stovky nestátních neziskových organizací, které pracují s dětmi a mládeží ve volném čase, a to v celkové výši kolem 235 milionů korun na rok. Nedílnou součástí činnosti těchto organizací je přitom kromě pravidelné celoroční práce s dětmi a mládeží právě pořádání zimních i letních táborů pro děti a mládež.

„S nabídkou navštívit dětský tábor, který MŠMT navíc podporuje, jsem velmi rád souhlasil. Zejména mne nadchlo právě téma dnešní táborové hry, a to hledání kamene nekonečna,“ uvedl ministr školství Robert Plaga a pokračoval: „Toto hledání ale nebylo vůbec jednoduché, protože k  nalezení žlutého kamene nekonečna jsme potřebovali nejdříve získat mapu, kterou vlastnil překupník, a ten nám ji nechtěl prodat pod padesát Sedlišťáků,“ upřesnil nelehký úkol ministr, který při hře využil společně

Nahrávám...
Nahrávám...